Prisijunk prie mūsų Facebook’e

Lankomumo skaitliukas

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Plaukimo sprinto festivalis "Anykščiai 2011"

469 plaukikai iš 4 šalių, atstovaujantys 35 komandas varžėsi dėl tarptautinio plaukimo sprinto festivalio „Anykščiai – 2011“ apdovanojimų. Pirmąją dieną nugalėtojams ir prizininkams išdalinti 35 medalių komplektai. Geriau sekėsi užsieniečiams, kurie laimėjo 21-ą finalinį plaukimą, lietuviams atiteko 14 aukso medalių. Sportininkai 10 kartų gerino festivalio rekordus. Vilniaus plaukimo klubo atstovas Povilas Strazdas pagerino net 2 festivalio rekordus (100 m laisvu stiliumi ir 100 m kompleksiniu būdu) distancijose. Įspūdingą pergalę pasiekė Vilniaus Lugninės klubo plaukikė Giedrė Grigonytė, laimėjusi 100 peteliške rungtį – pagerino ne tik festivalio rekordą 1:00,77, bet Lietuvos merginų iki 17 m. ir moterų rekordus.

Nenuvylė ir šalies plaukimo lyderiai – kaunietis Vytautas Janušaitis ir anykštėnas Giedrius Titenis. V. Janušaitis laimėjo 2 rungtis 100 m laisvu stiliumi ir 100 m kompleksiniu būdu. G. Titenis užtikrintai nugalėjo 50 m krūtine rungtyje. Varžybose dalyvauja ir šalies plaukimo legenda panevėžietis Darius Grigalionis. 50 m nugara rungtyje D. Grigalionis nepaliko vilčių savo varžovams.

Antrąją varžybų dieną plaukikai varžėsi dėl likusių 28 medalių komplektų, pasiekė 7 rekordus.

Lietuviai laimėjo 13 aukso medalių, tame tarpe anykštėnai 1 aukso medalį (Giedrius Titenis 100 m krūtine), 3 bronzos medalius (Dominykas Spudvilas 2 medalius – 50 m laisvu stiliiumi ir 50 m peteliške, Irmantas Vernickas – 1 medalį – 50 m peteliške), užsieniečiai išsivežė iš Anykščių 15 aukso medalių. Absoliučiai geriausia festivalio plaukike tapo Giedrė Grigonytė, antrąją dieną pasiekusi 2 rekordus (Lietuvos merginų iki 17 m.), absoliučiai geriausias festivalio plaukikas – Giedrius Titenis.

Festivalio metu pagerinta 17 festivalio rekordų, 4 Lietuvos rekordai.

Organizatoriai su rėmėjų pagalba įsteigė įvairius prizus: aktyviausiems kiekvienos amžiaus grupės plaukikams, seniausią festivalių rekordą pagerinusiam sportininkui, geriausiai pasirodžiusiam anykštėnui ir kt.

Estafetinį plaukimą 7x50 m laisvu stiliumi laimėjo Panevėžio Žemynos komanda iš, apdovanota festivalio taure.

Geriausius plaukikus apdovanojo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentas Artūras Poviliūnas.